2010. február 17. (szerda) 10:16
Lesz kikért izgulnia ma a dunaújvárosi sportbarátoknak: röplabdázóink Kecskeméten a Magyar Kupában, a Dab hokisai az Újpest ellen, a bajnokság középszakaszában lépnek pályára, míg női vízilabdázóink a francia nemzeti csapatot fogadják a Fabó Éva Sportuszodában.
Újabb kemény nap vár csapatainkra, akik közül a röplabdázók Kecskeméten, a Magyar Kupa elődöntőjében lépnek pályára, míg jégkorongozóink a tegnapi sikert követően, hazai pályán is legyőznék az alaposan megerősödött UTE együttesét.
Bravúrban bízva
Két együttesünk közül talán röplabdázóink vannak nehezebb helyzetben, hiszen idegenben, a remek formában lévő Kecskemét ellen kellene kivívniuk a kupadöntőbe jutást, s ez egyáltalán nem ígérkezik habkönnyű feladatnak. Bár az idei szezonban eddig 2-2-re állunk a kecskeméti egylettel szemben, a házigazdák csapata nagyon összeért a szezon második felére, s ezt bizonyítja az is, hogy a közelmúltban a hazai mezőny legjobb együttesét, a Kaposvárt is megfosztották négyéves honi veretlenségétől.
Az sem a mieink malmára hajtja a vizet, hogy a kupaelődöntőben idegen környezetben kell bizonyítania Ruffing Péter tanítványainak, akik a diákolimpia miatt nem tudtak teljes értékű munkát végezni az elmúlt napokban. Az is igaz azonban, hogy együttesünk is jó hangulatban várhatja a ma este nyolc órakor kezdődő mérkőzést, mert a bajnoki középszakasz utolsó fordulójában sima győzelmet arattak a Veszprém otthonában, ráadásul a gárda fiataljai a hétvégén mindenkit legyőzve szerezték meg az országos diákolimpiai finálé első helyét. Éppen ezért érdekes, izgalmas mérkőzésre van kilátás a két gárda mai összecsapásán, melyre a felemás előjelek ellenére, a legerősebb összeállításban, a bravúros győzelem reményében utazik el együttesünk.
Ma sem lesz könnyű
Két elveszített mérkőzést követően újra nyerni tudott tegnap a bajnokság középszakaszában a Dab.Docler hokicsapata, mely a harmadik harmadban nyújtott jó játékának, valamint stabil védekezésének köszönhetően 4-1-re legyőzte az Újpest együttesét a fővárosban. Nos, a mieink nem sokat pihenhettek a szívmelengető siker után, ugyanis a két gárda ma este hat órától újra megmérkőzik egymással, ezúttal Dunaújvárosban.
Aki azonban abban bízik, hogy ma könnyed győzelmet arat együttesünk, annak lehet, hogy csalódnia kell, mert a fővárosiak tegnap nagyon megnehezítették a mieink dolgát sőt, a második harmadban bizony jobban, veszélyesebben is játszottak az Acélbikáknál, s ma sem számíthatunk arra, hogy felemelt kézzel várják a találkozót. Már csak azért sem, mert ahhoz, hogy bejussanak a középszakasz legjobb három csapata közé, bizony nem nagyon hibázhatnak már a hátralévő fordulókban, ezért biztosak lehetünk abban, hogy mindent elkövetnek majd azért, hogy kijavítsák tegnapi hibáikat.
A mieink persze ezúttal is a győzelemre készülnek, s ha sikerül olyan teljesítményt nyújtaniuk, mint tették azt keddi mérkőzés utolsó harmadában, akkor erre komoly esélyük is lesz. Örömteli, hogy együttesünk végre négy teljes sorral, sérült és beteg nélkül várhatja a találkozót, vagyis a lila-fehérekhez hasonlóan, J. P. MacCallum is a legjobb összeállításban küldheti csatába együttesét, így ismét eseménydús találkozóra számíthatnak azok, akik kilátogatnak ma a jégcsarnokba.
Edzőmeccs a franciák ellen
Korábban már hírt adtunk arról, hogy városunkban, a DF-Elco-DVCSH csapatának vendégeként készül a francia női vízilabda válogatott, arról is kötelességünk ismét beszámolni, hogy a vizes sportok szerelmesei sem maradnak ma szórakozás nélkül. A bajnoki címvédő Mihók-gárda ugyanis ma délután fél öttől felkészülési mérkőzést játszik edzőpartnerével, melynek célja természetesen a taktikai, technikai elemek gyakorlása lesz mindkét oldalon. Mint azt Kovács Annamária, csapatunk sajtóreferense a DO-nak elárulta, a találkozó megtekintése ingyenes, s a csapat, valamint vezetői is sok szeretettel várják drukkereiket a nem mindennapi találkozón.
Nincsenek hozzászólások