Kézilabda

2010. március 12. (péntek) 22:45

Kézilabda: nyert a jobb

Dunaújváros Online Hírek
Sima, 22-34 arányú győzelmet aratott az esélyesebb Veszprém gárdája a Dunaferr SE férfikézilabda-csapata felett a bajnokság mai találkozóján. A vendégek főleg az első félidőben domináltak, a fordulást követően azonban bizonyítottak a dunaújvárosi fiatalok is.

Dunaferr SE – MKB Veszprém KC
   22-34
(8-17)

Dunaferr SE: Vitáris, Miss 4, Németh G. 1, Kopco 1, Bali, Nagy K. 3, Morva 3. Csere: Repóth (kapus), Kemény, Rosta M. 1, Benmiloud 1, Szepesi 1, Bodó 3, Takács 4. Vezetőedző: Imre Vilmos.

Kemény veszprémi fal!
A tisztes helytállás reményében várta a Veszprém elleni találkozót ma este a Dunaferr SE férfikézilabda-csapata. A világ egyik legjobb együttese ellen még teljes kerettel sem a mieink számítottak volna az esélyesnek, ám így, hogy több kulcsjátékosát is nélkülöznie kellett Imre Vilmosnak, már az csodaszámba ment volna, ha sikerült megszorítani a favoritot.

Elhalunk a falon

Nem kezdték túl nagy iramban a mérkőzést egyik oldalon sem, s az első öt percben mindössze egyetlen találatot láthattak a sportcsarnokot ezúttal színültig megtöltő drukkerek, ám ezt az egyet, majd az ezt követő másodikat is vendégek szerezték, Németh Gábor hatodik percben eleresztett bombája csak az 1-2-es eredményhez volt elég. A folytatásban viszont egyre inkább belemelegedett a veszprémi együttes, mely szokásos remek védekezéséve teljesen megfogta a mieink támadójátékát, s az így szerzett labdákból gyorsan indulva, már a 9. minutumra négyfás előnyt épített fel, így egyáltalán nem volt véletlen, hogy Imre Vilmos időkéréssel próbált meg rendet tenni játékosai fejében (2-6).
   Úgy tűnt, hogy egy ideig ez sikerült is, mert azok után, hogy a vendégek tovább növelték vezetésüket, egy jó háromperces periódussal visszajöttünk három találatra (5-8), ám ezzel szinte el is lőtte összes puskaporát együttesünk az első felvonásban, így a játékrészből hátralévő idő a veszprémiek örömjátékát hozta. Mindent megpróbáltak!
Mindent megpróbáltak!
A bakonyi gárda Fazekas védéseivel, valamint a tarthatatlan Iváncsik Gergő góljaival kezdte el építeni újra előnyét (7-13), s mivel a mieink ebben az időszakban nagyon sok hibával játszottak, esélyük sem volt arra, hogy szorossá tegyék a találkozót, így a vendégek már az első harminc perc végére eldöntötték a két bajnoki pont sorsát (8-17).

Megvillanó fiatalok

A térfélcsere után valamelyest puhított védekezésén a Mocsai-csapat, ám ahhoz, hogy egy végül igazán jó második félidőt láthassanak a hazai szurkolók, kellettek a Dunaferr fiataljai is, akik alaposan kitettek magukért a folytatásban. Ugyan a vendégek már az első akciójukból tízre növelték előnyüket, ám a továbbiakban Vitáris kapus teljesítménye, valamint a hazai támadások hatékonysága is nagyot javult a mieink oldalán, s ha ez nem is volt elég arra, hogy komolyabban felzárkózzunk, a nyílt sisakos csatában így is tartani tudtuk a kilencgólos különbséget (14-23).
   A félidő derekán Imre Vilmos kapust cserélt, s a csereként beálló Repóth Dániel több bravúros védéssel ragadtatta tapsra az egyre lelkesebb hazai publikumot, mely emellett a meccsről-meccsre jobb teljesítményt nyújtó Takács Bence góljainak, s a szintén szemtelenül fiatal Bodó Richárd bombáinak is örülhetett (19-29). Egészen a véghajráig úgy tűnt, hogy marad is ez a különbség a két gárda között, ám az utolsó percekben pár elrontott hazai támadás után Perez is megvillant háromszor, így hiába szerezte a meccs utolsó találatát a Dunaferr, végül a veszprémiek örülhettek a 22-34 arányú győzelemnek.