Sport

2011. július 27. (szerda) 14:06

Vízilabda: győzelemmel zártak

Kilencedik helyen végzett a sanghaji világbajnokságon a magyar női vízilabda válogatott. Együttesünk Kuba válogatottját verte utolsó helyosztó mérkőzésén, viszonylag simán, 12-7 arányban.
A kubai nemzeti együttes várt a magyar női vízilabda válogatottra a világbajnokság utolsó találkozóján. A tét a kilencedik hely megszerzése volt, s tekintve, hogy a karibi gárda finoman szólva sem tartozik az élmenők közé, kötelező érvényű volt Merész András csapata számára a győzelem, lehetőleg magabiztos megszerzése.
Nem is indította rosszul együttesünk a mérkőzést, hiszen Czigán kettő, valamint Bujka egy találatával már a mérkőzés elején meglépett 3-0-ra, ám még mielőtt elhihettük volna, hogy habkönnyű meccs vár a lányokra, a kubai gárdának sikerült felzárkóznia minimális különbségre. A negyed végén jól is jött az újabb magyar gól, így az első szünetre biztosnak tűnő előnnyel vonulhattak a mieink (4-2). A folytatás azonban egyértelműen alulmúlta a várakozásokat, hiszen a második etapot a kubaiak kezdték góllal, gólokkal, s nem kis meglepetésre utolérték együttesünket (4-4). Keszthelyi és Menczinger azért tett arról, hogy csak rövid ideig örülhessen az iksznek ellenfelünk, ám a félidei 6-5-ös vezetésnél azért mindenképpen jobb eredményben reménykedtünk a találkozó előtt.
A térfélcsere után aztán helyreállt a világ rendje, hiszen ebben a negyedben már úgy játszott válogatottunk, ahogyan az elvárható a csapattól. A mieink támadásban és védekezésben is azt nyújtották, amit elvárt tőlük a kapitány, s sorozatban öt gólt szereztek úgy, hogy a kubaiak egyszer sem tudták bevenni Kasó Orsolya kapuját, így a záró felvonás előtt már csak az volt a kérdés, hogy milyen arányban nyerik a mérkőzést Poszkoliék (11-5). A fölényes vezetés miatt ekkor már ki is engedtek játékosaink, így az utolsó negyedet egy gól különbséggel a kubaiak nyerték, ám a magyar győzelmet semmi veszély nem fenyegette, s a 12-7-es siker egyben azt is jelentette, hogy együttesünk a kilencedik helyen végzett a világbajnokság küzdelmeiben.

Magyarország – Kuba
12-7 (4-2, 2-3, 5-0, 1-2)
Magyarország: Gangl, Keszthelyi 2, Drávucz, Bujka 2, Takács O. 2, Szűcs G. 1, Czigány 3. Csere: Kasó (kapus), Antal 1, Illés, Tóth I., Poszkoli, Menczinger 1. Szövetségi kapitány: Merész András.