január 08. (kedd) 19:55

Ádám: a jó szándék ereje

Egyre több oldalról egyre több segítő szándékot tapasztal a Busai család: Ádám hamburgi vizsgálatát és reménybeli gyógykezelését mind többen támogatják. Még felsorolni is nehéz - a DO azért megpróbálja.

Szívvel, lélekkel
(DO-archív - Sándor Rita felvétele)

   Mielőtt azonban a támogatások formáinak sorjáztatásába kezdünk, néhány alapinformáció arról, mire is számíthat a hamburgi gép landolása után Ádám és édesanyja, édesapja. Kérésünkre Martini Bianca, a Hamburgi Egyetem klinikájának tolmácsa foglalta össze a legfőbb tudnivalókat. Mint elmondta, a család kérésére a klinika képviselője - vagy ő, vagy a másik tolmács - a reptéren várja a családot, onnan kísérik az első szálláshelyre Busaiékat. Miközben Dunaújvárosban - és nemcsak itt - nagyszabású segélyakció izmosodik, Hamburgban is javában pörög a gépezet: a legfőbb feladat most egy klinikához közeli - lehetőleg minél olcsóbb - szálláshely megtalálása. Erről Martini Bianca a következőket mondta a DO-nak: a klinika szociális nővére folyamatosan tájékozódik az árakról/lehetőségekről, egyelőre egy közepes árfekvésű (30 euró/nap) szállás tűnik a legvalószínűbbnek. Megérkezéskor, vasárnap este még együtt lesz a család, írta kérdésünkre a klinika tolmácsa, az első munkanapon, vagyis hétfőn reggel kell jelentkezni az osztályon felvételre, és ott azonnal elkezdődnek a kivizsgálások. Várhatóan az egyik szülő úgy kísérheti Ádámot, hogy a szobában aludhat a gyerekkel. Mivel minden a vizsgálatok kimenetelétől függ, így a további programot is az eredményhez kell/lehet igazítani. Ami biztos: egy esetleges - reménybeli - műtét után általában négy hetet kell még a klinikán tölteni utókezelés és megfigyelés céljából.
   Bár már ott tartanánk...

*

Licitmanó

   A "helyszíni jelentés" után lássuk, hogy is áll az Ádám támogatására szerveződő segélyakciók ügye. E téren - örömteli meglepetés - újra csupa jó hírről számolhatunk be. Elsőként a lakossági befizetésekről: mint Busai László kérésünkre elmondta, Ádám elkülönített számláján - 10404247-94449620-01090000 (K&H Bank) - ma kora délutánig közel száznyolcvanezer forint landolt. A DO szépséges történetek egész soráról hallott: Baracs nyugdíjasai tízezer forintot gyűjtöttek, s híreink szerint Ádám kortársai, az általános iskolások körében is gyűjtés kezdődött (levélírással körítve, de ez már tényleg másik történet). A Dunaújvárosiak Életéért Közalapítvány OTP-s számláján - 11736037-20550332 - is gyűlik a Busai Ádám nevére elkülönített keret: dr. Bozsits Attila kuratóriumi elnök a DO kérdésére elmondta, a tegnap hírül adott háromszázezer forintos önkormányzati ígéret mellé két nap alatt 212 ezer 500 forint futott be.
   A lakossági/vállalkozói befizetések mellé társul a Dunaferr Rt. támogatása: Ádám édesapja ma találkozott dr. András Istvánnal, a vállalatcsoport személyzeti vezérigazgató-helyettesével, aki szintén támogatásáról biztosította a családot. A Dunaferr 200 ezer forintos azonnali segélyt ad - várhatóan a közalapítványon keresztül - Ádáméknak, emellett több gesztusértékű segítséget ad a családnak: mint Busai László a DO-nak elmondta, ha Ádám állípota lehetővé teszi, nyáron a Dunaferr alsőörsi üdülőjében pihenhetnek, a Hamburgból hazatérő fiút megjavított/korszerűsített számítógép várja. S a vállalatcsoport a továbbiakban is nyomon kívánja követni Ádám sorsát, idézte fel a vezérigazgató-helyettes szavait a fiú édesapja.
   Akadt, aki a forintosíthatóságon túlmutató segítséggel szolgált: a Sárga Taxi vállalta, hogy lakhelyéről a reptérre, majd igény esetén hetek múlva visszaszállítja a családot - s kilátásba helyezték az esetleges utókezelésben való ilyetén részvételt is.
   És nemcsak a gyűjtésben segítenek alapítványok: mint a DO megtudta, a fővárosi székhelyű "Egy szív a gyermekekért" Alapítvány a szállásköltségek fedezésében kíván segítséget nyújtani. Mint a beteg gyermekek külföldi gyógykezelésében segítséget vállaló, ennélfogva kiterjedt nemzetközi kapcsolatokkal is rendelkező segélyszervezet kuratóriumi elnöke, dr. Kelenhegyi Judit kérdésünkre elmondta, holnap találkoznak Ádámékkal: terveik szerint a szállásköltségek fedezésén túl az úgynevezett dologi költségek egy részét is segítenek előteremteni. Megkeresésünkre reagálva támogatásáról biztosította a májátültetésre váró kisfiút és családját dr. Telegdi László főorvos, a Szent László Kórházban működő Májbetegekért Alapítvány kuratóriumi elnöke is: mint a DO-nak elmondta, az anyagi erejükből telő - néhány tízezer forintos - támogatás mellett a reménybeli műtét utáni időszakban nyújtanak elsősorban szakmai segítséget, amennyiben a család kérelemmel fordul alapítványukhoz.
  Még egy, keveset idézett - pedig fontos - momentum: Ádám sorsával fő helyen foglalkozik a dunaújvárosi média. A Dunaújvárosi Hírlapban immár napi rendszerességgel jelennek meg a híradások, a családról riportot közölt a Dunaújvárosi Televízió, a Rádió 24, valamint az El-Do Rádió is. (Mint Balogh Tamás, az El-Do programigazgatója elmondta, holnaptól rendszeressé válnak a segélyakcióról szóló felhívások.)
   A DO is meglepetésre készül. Na jó, lelőjük: még a héten újabb online árverést hirdetünk - ezúttal egyetlen műtárgyra. Az ötletet Ádám beceneve - "Manó" - adta: böngészőink Bubutímár Éva Levélmanó című kerámiájára licitálhatnak, a befolyó összeg (előre szólunk: a licit hossza a vizsgálatok eredményétől függ) az Ádám javát szolgáló számlát gyarapítja majd.

Ny.
(Dunaújváros Online Hírek)

A segítség körei
Támogatói tudnivalók


Vissza