július 03. (csütörtök) 15:01

Még keresik a rablót

Gázspray-vel fújt le, majd kirabolt egy fiatal lányt egy ismeretlen tettes tegnap késő este Dunaújvárosban, értesült a DO. Az elkövetőt keresik, erősítette meg hírünket a rendőrség illetékese.

   Kész Mónika, a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője kérdésünkre elmondta: tizenegy óra előtt néhány perccel érkezett a bejelentés egy hölgytől lánya kifosztásáról. Az ismeretlen elkövető a Vörösmarty utcában támadt a lányra, gázspray-vel az arcába fújt, majd a földre - mire a lány felocsúdott, kirablója táskájával együtt már elmenekült a helyszínről. A tettes egy rádiótelefont, kétezer forintot, valamint a sértett kulcsait vitte magával a táskában - szerencsére a megtámadott lánynak az ijedségen kívül nem esett különösebb bántódása.
   A rendőrség azóta is keresi az elkövetőt, tájékoztatta a DO-t Kész Mónika. Mint a főkapitányság illetékese lapunknak elmondta, a tettes kézre kerítéséhez várják a lakosság segítségét is. Aki tehát látta a bűncselekményt, esetleg információi vannak a támadó kilétéről, hívja a 22/510-510-es telefonszámot, vagy a 107-es, illetve 112-es segélyhívók bármelyikét.

(Dunaújváros Online Hírek)